Упутство о мерама заштите здравља ученика

Датум: 31. Avgust 2020 14:52 Категорија: Новости

1. Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену телесну температуру и/или симптоме респираторне инфекције.
    2. Родитељи треба свако јутро да провере телесну температуру својој деци пред полазак у школу.
    3. Особе које доводе децу у школу не улазе у школу већ децу прате до улаза у школску зграду или до капије школског дворишта где децу млађег узраста преузима дежурни учитељ/наставник и обавезно носе заштитну маску тако да покрива нос, уста и браду.
    4. Приликом уласка и изласка из школе, ученици ће стајати један иза другог, одржавајући одговарајућу међусобну дистанцу и кретати се својом десном страном уз и низ степениште и кроз ходнике школе
    5. Ученици ће одржавати физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање 1,5 метра.
    6. Одржавање физичке дистанце међу ученицима неопходно је и током малих и великог одмора.
    7. Препоручује се да ученици проводе велики одмор на отвореном (у школском дворишту) кад год то временске прилике дозвољавају.
    8. Ученици не мењају учионице односно, настава за један разред се одвија у истој учионици где ће у свакој другој клупи седети по један ученик
    9. Свака учионица ће имати средства за дезинфекцију
    10. Ученици за време малих одмора не напуштају учионицу
    11. За време великог одмора ученици не напуштају школско двориште
    12. Ученици ће ужину доносити од куће и ужинаће у учионици
    13. У школском холу ће бити просторија за изоловање ученика који се не осећају добро у току наставе; уколико се деси да буде више ученика у току дана којима је лоше, они ће бити смештени у школској медијатеци, до доласка родитеља
    14. Маску ученик треба да носи при уласку у школу па све до доласка до своје клупе
    15. Маска се треба користи и приликом одговарања и сваког разговора.
    16. Маска се обавезно користи и приликом било којег кретања ван клупе, приликом одласка нa одмор или тоалет.