Упис првака

Датум: 16. Mart 2021 09:33 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,

услуга е Заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ“ Хајдук Вељко“ биће доступна од 22. марта до 28. марта 2021. године
    - уколико родитељ не жели да закаже термин електронским путем , довољно је да позове Школу и овлашћено лице ће у име родитеља кроз апликацију заказати термин. Родитељи који заказивање раде електронским путем ће на тај начин имати увид у понуду слободних места за тестирање.
    - Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање ученика у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон 011/7350-557
    - Упис и тестирање ученика у први разред обавиће се у периоду од 1. 4 .2021. године до 29. 4. 2021. године, према заказаним терминима.
    Родитељи приликом уписа не подносе ни један документ у папирном облику – подаци из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта и здраственог информационог система, набављају по службеној дужности, електронским путем. Изузетно ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, биће потребно да га родитељ донесе у школу.
    - Потврде о обављеном обавезном предшколском програму прибавља школа.
    - У први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година. У школској 2021/22. години, упис у први разред обавезан је за сву децу рођену од 1. марта 2014. до 28. фебруара 2015. године
    – Изузетно, детету може да се одложи упис у први разред за годину дана, у складу са законом. Дете које има од шест до шест и по година уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.Поштовани родитељи,

- Потврде о обављеном обавезном предшколском програму прибавља школа.