"Novogodišnja čarolija"

Датум: 06. Januar 2017 16:56 Категорија: Новости

Učenici nižih razreda su u Korbovu sa svojim učiteljicama pripremili kape i čestitke za Novu godinu. Velika zahvalnost Mesnoj zajednici, koja je priptemila paketiće za najmlađe đake. Deda Mraz je prisustvovao programu i podelio deci paketiće.

Посета Деда Мраза у издвојеном одељењу у Вајузи

Датум: 30. Decembar 2016 13:22 Категорија: Новости

Ugledni čas

Датум: 30. Decembar 2016 13:15 Категорија: Новости

Učiteljice Zorica Stevanović i Sanja Mladenović su 23.12.2016. održale ugledni čas u korelaciji sa engleskim jezikom. Nastavnica Ljiljana Kostandinović je učenicima nižih razreda prezentovala način proslave i običaje u Engleskoj. Deca su izradila na likovnoj radionici raznovrsne ukrase-ikebane i Sneška Belića. Nastavnici koji su prisustvovali i direktorka bili su zadovoljni aktivnošću i kreativnošcu realizatora i učenika.

Епизода "Викенд магазина" посвећена нашој школи и прослави 170 година постојања. Уживајте

Датум: 22. Novembar 2016 20:25 Категорија: Новости

Svečana dodela knjiga

Датум: 25. Oktobar 2016 19:58 Категорија: Новости

24.10.2016. godine u Francuskom institutu u Beogradu održana je svečana dodela poklon-knjiga školama i drugim ustanovama koje se bave širenjem frankofonije. Nakon uvodnog govora ambasadorke Francuske, Kristin Moro, predsednika udruženja Adiflor iz Francuske (Udruženje za međunarodnu difuziju frankofonih knjiga, dela i revija, prim.prev.), i direktora Francuskog instituta, Žan-Batist Kizena, svečano su se uručile poklon-knjige.
            Udruženje Adiflor postoji od 1985. godine sa ciljem ohrabrivanja i oživljavanja čitanja na francuskom jeziku u Francuskoj i svim ostalim zemljama sveta. Jedan od osnivača je i prethodni ambasador Francuske u Srbiji, Gzavije Denio, koji je 2013. godine inicirao i projekat kojim se poklanjaju knjige školama i ostalim frankofonim ustanovama širom Srbije.
           U kladovskoj opštini sve osnovne škole kao i srednja škola "Sveti Sava" su u projektu "Školski DELF" i time dobile mogućnost da apliciraju za pokon-knjige koje dodeljuje ovo udruženje.  Poklon od oko 200 knjiga za naše škole su preuzele Jelena Marković, direktor OŠ "Hajduk Veljko" u Korbovu, Aleksandra Marković, nastavnik francuskog jezika u OŠ "Hajduk Veljko" Korbovo i OŠ "Stefanija Mihajlović" iz Brze Palanke, Marina Stuparević, nastavnik francuskog jezika u OŠ "Vuk Karadžić" iz Kladova i Sanja Bosnić, nastavnik francuskog jezika u OŠ "Svetozar radić" iz Tekije.

Dečija nedelja

Датум: 08. Oktobar 2016 18:27 Категорија: Новости

Učenici naše škole su obeležili različitim aktivnostima Dečiju nedelju u periodu od 3. do 7.oktobra, pod sloganom " Neću da brigam, hoću da se igram".

U ponedeljak su za otvaranje Dečije nedelje prvacima uručene dobrodošlice i gledana je prezentacija" Dečji svet" učiteljice Snežane Šolkotović.
    U utorak su učenici pričali o omiljenim igrama nekad i sad i izradili radove za portfolio.
    U sredu su deca crtala na pločniku školskog dvorišta,
    a u četvrtak su pripravci i 5 učenika nižih razreda  u pratnji učitelja išli u posetu predsedniku opštine.
    U petak su u okviru akcije Deca deci medjusobno poklanjali poklone i najlepše poruke svojim drugovima i drugaricama.

Izradjen je pano, a na kraju je organizovano druženje dece uz posluženje voćem i povrćem. Deca uživaju da se kroz igru druže i uče u školi i zato su bili veoma zadovoljni ovim aktivnostima.

Prijem kod predsednika opštine 6.10.2016.

Датум: 08. Oktobar 2016 18:01 Категорија: Новости

Akcija "Deca deci" , izrada panoa i druženje za kraj

Датум: 08. Oktobar 2016 17:57 Категорија: Новости

Proslava 5. oktobra, Dana učitelja

Датум: 08. Oktobar 2016 17:52 Категорија: Новости

Učitelji naše škole prisustvovali su proslavi 5.oktobra - Dana učitelja u organizaciji Učiteljskog društva Kladovo.  Program proslave činilo je književno veče sa sedam pesnika naše opštine uz divne pesme hora pod rukovodstvom Olivere Mladenović. Nakon programa, prisutni su uživali u koktelu. Članovima Učiteljskog društva pristupile su direktorka Jelena Marković i nastavnica engleskog jezika Ljiljana Kostandinović.

Završeno postavljanje ograde

Датум: 05. Septembar 2016 19:04 Категорија: Новости

Završeni su radovi oko postavljanja ograde u O.Š.“Hajduk Veljko“ u Korbovu. Izvođač radova je JP“Komunalac“ a sredstva su obezbeđena iz budžeta lokalne samouprave.