Прослава Дана школе

Датум: 14. Novembar 2023 08:41 Категорија: Новости

У уторак 7.11.2023. године приредбом смо обележили Дан школе и 178 година постојања наше школе. Овогодишњи мото обележавања Дана школе, а уједно и мото наше школе је "Буди као Хајдук Вељко". Приредбу можете погледати на следећем видео линку.

Заједничке активности две школе

Датум: 27. Oktobar 2023 11:26 Категорија: Новости

Дана 26.10.2023. године нашу школу су посетили ученици основне школе "Љубица Јовановић Радосављевић" из Подвршке  у оквиру заједничких активности Обогаћеног једносменског рада.

Превенција вршњачког насиља

Датум: 19. Oktobar 2023 13:37 Категорија: Новости

У уторак 10.10.2023. године одржана је радионица "Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу" у оквиру пројекта "Заједно и безбедно кроз детињство".

16.октобар- Светски дан оживљавања. Ове године под слоганом "Твоје две руке могу да спасу живот"".

Датум: 19. Oktobar 2023 13:17 Категорија: Новости

Црвени крст Кладово је обележио овај датум, у матичној школи, где су одржали едукативно предавање/радионицу кардиопулмоналне реанимације (КПР).
    Заинтересовани ученици су се и сами опробали у извођењу ове животно важне технике прве помоћи.

Упис ђака првака

Датум: 24. April 2023 10:23 Категорија: Новости

Упис првака

Датум: 21. Mart 2023 12:56 Категорија: Новости

Драги родитељи будућих првака,

Почиње упис ученика у први разред ОШ "Хајдук Вељко" у Корбову. Право   уписа   у   први   разред   за   школску   2023/2024.   годину   имају   деца рођена од 01.03.2016.год. до 28.2.2017.године. За   превремени   упис   у први разред  могу   се   пријавити   и   деца  рођена упериоду од 1. марта 2017. године до 31.08.2017. године , за шта је потребна провера спремности за полазак у школу коју врши психолог. Заказивање   термина  за   упис   и   тестирање   ће   се   вршити  преко   Портала еУправа (euprava.gov.rs) почевши од данашњег дана. Уколико родитељ не жели да закаже термин електронским путем, потребно је   да   дође   у   школу   како   би   стручни   сарадник   у   име   родитеља   заказао термин тестирања.Родитељи приликом уписа детета у школу не доносе ниједан документ упапирном облику, већ школа, по службеној дужности, прибавља податке изматичне   књиге   рођених,   евиденције   пребивалишта,   здравственог информационог   система   као   и   податак   о   похађању   припремно предшколског програма. Такође,   родитељи   имају   на   располагању   контакт   центар   за   добијање додатних информација о упису на број 011 7350557. Све информације везане за упис у нашу школу можете добити на број 019/814-255.
    СРЕЋНО

Дигитална компетенција четвртака

Датум: 08. Decembar 2022 08:55 Категорија: Новости

Програмом рада Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања за 2022. годину одобреног од стране Министарства просвете и Владе Републике Србије , у среду, 7,12,2022, године, ученици четвртог разреда наше школе су радили тест како би се оценио ниво дигиталне компетенције.

Дан школе

Датум: 15. Novembar 2022 13:36 Категорија: Новости

У петак, 4.11.2022.године приредбом смо обележили Дан школе и 177. година постојања наше школе. Приредбу можете погледати у следећем видео материјалу.

Завршни испит за мале матуранте

Датум: 22. Jun 2022 12:01 Категорија: Новости

Тест из српског, односно матерњег језика осмаци ће имати у понедељак, 27. јуна, дан касније – 28. јуна решаваће задатке из математике, а у среду, 29. јуна радиће комбиновани тест са задацима из биологије, историје, географије, физике и хемије.

Осим збирки задатака које служе за припрему за завршни испит, мали матуранти могу да провежбају и тестове са претходних малих матура, који су објављени на сајту Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања

Завршни испит

Датум: 14. Jun 2022 10:49 Категорија: Новости

ЗАВРШНИ ИСПИТ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

Поштовани осмаци, пред вама је задатак полагања Завршног испита – знак да сте стасали за наставак школовања и стекли основношколско образовање. На овој страници ћете наћи неопходна упутства и помоћ, како бисте и тај последњи задатак урадили успешно.

Некадашњи сајт Министарства просвете намењен информисању ученика, родитеља и других заинтересованих за упис ученика у I разред средње школе је унапређен. То је сада портал под називом Моја Средња Школа – МСШ, преко кога ученици и родитељи могу, осим провере података и резултата, пријавити пријемне испите, поднети приговор на резултате завршног испита, предати листу жеља и уписати се у средњу школу. За пријављивање, родитељи користе налоге које имају за систем есДневник.

У овом тренутку на порталу је постављен иницијални сет података о ученицима (лични подаци и оцене 6. и 7. разреда). Увид у ове податке могућ је уношењем осмоцифрене шифре ученика без пријављивања родитеља.

Портал је на адреси https://mojasrednjaskola.gov.rs

Упутство за употребу портала: https://mojasrednjaskola.gov.rs/Docs/Guide