Kros RTS-a

Датум: 14. Maj 2016 14:14 Категорија: Новости

Učenici matične škole u Korbovu i izdvojenih odeljenja u Vajuzi i Rtkovu su učestvovali u Krosu Rts-a, koji je održan 13. 05. 2016. godine
     sa pocetkom u 10 časova. Najbrži učenici svih razreda su dobili diplomu za osvojeno mesto, a ostali učenici su pohvaljeni za učešće.

Vaskršnji pano

Датум: 12. Maj 2016 17:07 Категорија: Новости

Vaskršnja izlozba jaja‏

Датум: 12. Maj 2016 17:01 Категорија: Новости

Povodom najvećeg hrišćanskog praznika, učenici i roditelji su prisustvovali službi i Vaskršnjoj izložbi jaja. Svi su pohvaljeni za svoj trud, a za najlepše ukrašena jaja , deca su nagrađena. Prvo mesto osvojio je Luka Jovanović, učenik trećeg razreda.

Čep za osmeh više

Датум: 12. Maj 2016 16:55 Категорија: Новости

Učenici nižih i viših razreda matične škole i učenici izdvojenih odeljenja, nastavnici i svi radnici škole , tokom cele školske godine učestvuju u  akciji " Jedan  čep za osmeh više", sakupljanjem plastičnih čepova za kupovinu invalidskih kolica i drugih pomagala u  saradnji sa Udruženjem " Nada" .

У сусрет Васкрсу

Датум: 02. Maj 2016 11:10 Категорија: Новости

У уторак, 26.04.2016.године у матичној школи одржан је угледно-огледни час " У сусрет Васкрсу". Организатори часа  за припремно-предшколску групу, први, други, трећи и четврти разред су учитељице Зорица Стевановић, Сања Младеновић и наставник верске наставе Новак Поповић. Часу су присуствовали директор школе, педагог, наставник енглеског језика и родитељи ученика. Сви присутни су били задовољни радном  и пријатном атмосфером и активношћу ученика, родитеља и наставника.

Саша Калиновић, ученик који иде на два републичка такмичења

Датум: 28. April 2016 00:21 Категорија: Новости

Саша Калиновић, ученик осмог разреда наше школе је ове школске године постигао резултат вредан дивљења. Он ће ове године представљати нашу школу на два републичка такмичења, из француског језика и историје.
    Републичко такмичење из француског језика ће се одржати 8. маја 2016. године у Борчи док га републичко такмичење из историје очекује 22. маја 2016. године у Ивањици.

Саша, желимо ти пуно среће на предстојећим такмичењима и хвала ти што на овакав начин представљаш нашу школу.

Дан планете Земље

Датум: 28. April 2016 00:06 Категорија: Новости

Дана 21.04.2016.године у издвојеном одељењу Вајуга  реализоване су разне активности у циљу обележавања Дана планете Земље. У питању је еко-акција сређивања школског дворишта, сађење цвећа, гледање презентације „Сачувајмо нашу планету“, израда ликовних радова.  Ученици су активно учествовали у свим активностима.

Шта знаш о саобраћају

Датум: 27. April 2016 23:50 Категорија: Новости

У суботу 16.04.2016. године, у Кладову, одржано је општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају". На овом такмичењу учествовали су и ученици наше школе. Наш ученик осмог разреда Миодраг Гицић, освојио је треће место на овом такмичењу. Сви ученици који су учествовали на овом такмичењу добили су од организатора мајицу са амбленом "Шта знаш о саобраћају" а најуспешнија школа и бициклу. Најуспешнија школа на такмичењу је била школа "Стефанија Михајловић" из Брзе Паланке, па им ми овом приликом честитамо и желимо пуно среће у даљем такмичењу. На следећем линку можете видети видео материјал који је забележила телевизија Кладово.
    Поред тога што су ученици наших општинских школа стекли потребна знања и вештине везане за саобраћај, они су овај догађај искористили и за упознавање и дружење са својим вршњацима из других школа. На слици су наши ученици са ученицима из школе "Стефанија Миахјловић" Брза Паланка.

Стручно усавршавање

Датум: 05. April 2016 21:14 Категорија: Новости

У Регионалном центру за стручно усавршавање у Књажевцу, на семинару "Развијаље активизма и волонтерзима код ученика" у оквиру пројекта "Јачање еколошке и друштвене свети младих у централној Србији.

Угледно огледни час - Вулкани - 5. разред

Датум: 05. April 2016 21:04 Категорија: Новости